Nigdy nie przestaj grać: gry dla wszystkich grup wiekowych

Jest udowodniono, że gry komputerowe sprawiają rośnięcie intelektu

Bądź szczery, chcesz być mądrzejszy. Nie ma w tym nic złego. Badania konsekwentnie wykazują, że inteligencja jest wśród najbardziej pożądanych cech, jakie człowiek może mieć. Niezależnie od tego, czy próbujesz przetrwać intensywny program zajęć w szkole, czy też wywierać wrażenie na przyjaciołach dzięki doskonałemu zrozumieniu teorii strun, istnieje wiele sposobów, aby zwiększyć rzeczywistą (i postrzeganą) inteligencję.

Wielu ludzi zgadza się z tym, że nauka powinna być zabawna. To trochę zaskakujące, ale całkowicie wspierane przez naukę, że gry komputerowe nie tylko zwiększają siłę mózgu, ale również zachowują umysłowe wydziały. Najważniejsze jest, że gry komputerowe sprawiły, że jesteś inteligentny i lepszy w życiu. Oto dlaczego:

Czego uczą nas gry? Uchybienie jest kluczem do sukcesu

Zapytaj prawie wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli jakieś sukcesy w życiu, czy kiedyś dla nich coś nie powiodło się. Będziesz niezmiennie słyszeć „Tak!”, Ponieważ KAŻDY zawiódł się w czymś. Kluczem do ostatecznego sukcesu w niemal wszystkim sprawach naprawdę jest porażka. W wielu grach wideo zaczynasz grać z więcej niż jednym ‘życiem”. Od razu oznacza to, że niepowodzenie się jest czymś normalnym. Duża część gier polega na tym, że gracz nie osiąga celu. To sprzyja wytrwałości i ziarnistości: zdolności do kłopotliwego rozwiązania problemu i nie przejmowania się tym, co się dzieje wokół. To naprawdę ważne umiejętności życiowe.

Gry komputerowe zwiększają umiejętności rozwiązywania problemów

Istnieją dowody na to, że RPG są świetne dla treningu mózgu. Gry, takie jak niewiarygodnie popularny Call of Duty, mogą znacznie poprawić twoje zdolności poznawcze nawet bardziej niż gry specjalnie zaprojektowane do tego przez projektantów, jak naprzyklad Luminosity! Zastanów się nad radą Jane McGonigal: sugeruje, że jeśli chcesz się bawić i pobudzać umysł, bawiąc się około 3 razy w tygodniu po 20 minut, powinieneś osiągnąć tego celu. Chodzi o to, że wszystkie najpopularniejsze gry wideo wymagają rozwiązywania problemów i / lub myślenia krytycznego. To sprzyja adaptacyjności i elastyczności poznawczej. Są to naprawdę ważne umiejętności, aby być w stanie rozwiązywania problemów każdego rodzaju.

Granie w gry komputerowe utrzymuje swój umysł aktywnym

To jest niefortunne, ale nieuniknione: gdy przeżywamy życie, ulegamy zarówno fizycznym, jak i psychicznym upadkom. Pójście na siłownię lub częsty seks pomoże zapobiec (lub przynajmniej spowolnić) stratom fizycznym. Aby zapobiec rozproszeniu psychicznemu, trzeba utrzymać aktywny mózg. Robienie krzyżówek, Sudoku, granie w gry wideo (o ile nie są całkowicie bezmyślne) pomagają ograniczyć straty.

Badania sugerują, że seniorzy, którzy pozostają psychicznie, są około 2,6 razy mniej narażeni na Alzheimera lub otępienie. Ponadto wiele badań sugeruje, że odtwarzanie gier wideo pomaga poprawić pamięć (i nastrój) i ogólna długowieczność. Najważniejszym przesłaniem tej informacji to jest przekazanie dla twoich dziadków, jak i pradziadków Xboxów na Boże Narodzenie.