Najlepsze gry komputerowe wydane w ciągu ostatnich 20 lat 

Mass Effect 2 

 

Oryginalny Mass Effect był niewiarygodnie dobrą grą, stał się jedną z najbardziej ukochanych gier sci-fi. To był odpowiednik dla Gwiezdnych Wojen i wprowadził unikalny świat z mocno wybudowaną historią. Mass Effect 2 to jeszcze lepsza gra, bo wzięła wszystkie elementy, co sprawili, że pierwsza gra była wspaniała. Pozatym czesc druga rozwijała się pod każdym względem i została jeszcze lepsza od poprzednika. Mass Effect 2 była całkowicie cudowną grą od początku do końca. Zamiast pędzić z jednej planety na drugą stronę w kierunku określonego celu końcowego, Mass Effect 2 czuła się bardziej jak gra podobna do najlepszych seriali sci-fi telewizyjnych, z epizodycznym podejściem do questingu. Mass Effect 2 i jego poprzednik naprawdę scementował serię jako kilka najlepszych gier z wszech czasów, 

SimCity 2000 

Jednym z największych konstruktorów miast, SimCity 2000 prawdopodobnie nigdy nie został przekroczony. Duża poprawa nad pierwszą grą, SimCity 2000 wprowadziła wiele złożoności, takich jak warstwy podziemne, elewacja lądowa i ogromna liczba obiektów. Dzięki przejrzystemu interfejsowi i odważnej grafice 2D gra jest nadal bardzo dobrze odtwarzana przez dzisiejsze standardy. Jest tak samo wciągająca, jak nigdy dotąd, dzięki niekończącej się rozgrywce, bez określonego warunku wygranej i ogromnej różnorodności opcji. Gry, które pojawiły się w serii Sim City, były też bardzo dobre, ale żadna z nich nie wykorzystała inspiracji od skomplikowanego oryginału. Ale nie bój się, że gra może być zbyt trudna. Budowanie miast jest tak łatwe jak granie z automaty slotowe darmowe. Wystarczy kilka kliknięć, aby natychmiast odnieść sukces. 

Grand Theft Auto: San Andreas 

Nie można nie włączyć wpisu z serii Grand Theft Auto na dowolnej największej liście gier, a San Andreas był najlepszym wpisem z serii na PC. Po historii CJ w trzech dużych miastach, San Andreas nadal jest wzorcem dla otwartej rozgrywki na świecie. Podczas gdy Grand Theft Auto IV był krokiem naprzód w kategoriach narracji w serii, nic nie stoczyło San Andreas z powodu otwartej wolności i kreatywności. Był to również solidny port, a niektóre fantastyczne mody zwiększyły swoją powtarzalność dziesięciokrotnie. San Andreas jest królem gier na otwartym świecie. 

Minecraft 

Wiodąca gra, która rozpoczęła indie rewolucję minionej dekady, Minecraft stał się ikoną kultury. Dając graczom prawie nieograniczoną wolność, prawdziwa siła Minecrafta była dostarczaniem solidnej platformy do kreatywnej ekspresji. Minecraft jest najsilniejszy podczas gry online z innymi, a zakończenie kolosalnego projektu budowlanego z zespołem przyjaciół jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w świecie gier. Posiada również ekspansywną społeczność modding, która przyniosła ogromną poprawę do gry. Niestety drużyna, która zajmuje się Minecraft, nie osiągnęła jeszcze kilku funkcji, które zostały obiecane na początku rozwoju, co spowodowało, że gra smidgen była niewystarczająca do jej potencjału. Pomimo tego, Minecraft pozostaje jednym z największych niezależnych wydań wszech czasów, a my często spotykamy się ponownie w swoim miłym, blokowym wszechświecie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *