Dlaczego gry są ważne dla naszego życia?

Jakie poczucia dają dla nas gry komputerowe?

Okazuje się, że gry zapewniają cenną usługę każdemu graczowi, nawet tym, którzy w je grać 24/7. Zapewniają szybki i łatwy sposób rozświetlenia centrów przyjemności w naszym mózgu, aktywowanie pozytywnych mieszanin chemicznych które zwykle wytwarzają się tylko wtedy, gdy robimy coś naprawdę wybitnego. Zadziwiające, czy wspinać się na górę na Wii Bowling, twój mózg reaguje tak samo. Dreszczyk ukończenia zadania lub, jeszcze lepiej, pomaganie twojemu przyjacielowi w osiągnięciu celu zwiększa stan umysłu nie zwracając uwagi że cała działalność miała miejsce w wirtualnym świecie. W podsumowaniu? Gry sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Trudne i ambitne gry wideo przeszły długą drogę od prostych tytułów z lat 70. – a dowody są na to, że korzyści płynące z zabawy wykraczają poza rozrywki i poprawienia koordynacji. Oto przyczyna dlaczego gry są tak ważne dla nas.

Gry komputerowe produkują lepszych chirurgów.

Chociaż możesz chcieć, by chirurg odczytał najnowsze badania medyczne, zamiast gry, warto rozważyć: badanie specjalistów laparoskopowych (niewielkich nacięć) wykazało, że ci, którzy grali przez ponad trzy godziny w tygodniu, zrobili 32 procent mniej błędów podczas praktyk w porównaniu z ich odpowiednikami bez gier.

Gry komputerowe mogą pomóc ludziom pokonać dyslektyzm.

Niektóre badania wskazują na trudności jako kluczowe składniki dysleksji. Jedno z badań wykazało, że dyslektycy poprawili zrozumienie czytania po sesjach gier ciężkich w akcji. Powodem jest, że gry stale zmieniają środowiska wymagające intensywnego skupienia.

Gry komputerowe mogą poprawić twoją wzrok.

„Nie siadaj zbyt blisko telewizora” zwykłe zdanie od rodziców, które pamięta każdy z nas. Dzisiaj naukowcy odkrywają gry, które mogą poprawić się – a nie męczyć – twój wzrok. W jednym z badań 10-tygodniowe odtworzenie gier wiązało się z większą zdolnością do rozpoznawania różnych odcieni szarości. Inni uczestnicy próbowali grać w gry, używając tylko „leniwych” oczu, a „dobrych”, które były ukryte. Ci gracze wykazali się znaczną, czasami znormalizowaną poprawą oczu.

Poprzez gry możesz zwiększyć swe szanse na zatrudnienie.

Ponieważ niektóre gatunki gier nagradzają i zachęcają do przywództwa, zapewniając „społeczności” – naukowcy zauważyli, że gracze mogą wykazywać korelującą motywację w swoich rzeczywistych celach kariery. Improwizowanie w grze może również przekładać się na szybsze reakcje podczas kryzysu biurowego.

Gracze gier komputerowych mogą zostać zafascynowani historią.

Wiele gier wykorzystuje faktyczne wydarzenia historyczne, które prowadzą ich historie. Zdaniem naukowców, te postacie i miejsca mogą zainspirować dziecko do zainteresowania się odkrywaniem kultury, w której jest zanurzane. Rodzice, którzy otrzymali książki, mapy i inne zasoby związane z grami, poinformowały, że ich dzieci są bardziej zaangażowane w naukę, co może prowadzić do docenienia historii przez całe życie.

Gry mogą spowolnić proces starzenia się

Wydaje się, że tzw. „Gry mózgowe” związane z rozwiązywaniem problemów, pamięcią i elementami układanki mają korzystne korzyści dla starszych graczy. W jednym badaniu zaledwie 10 godzin gry prowadziło do zwiększenia funkcji poznawczych u uczestników 50 letnich i starszych. Te poprawy trwały przez kilka lat.