Gry, które zmieniły mój pogląd na życie (i gry)

Są to gry, które odkryłem, które zainspirowały zainteresowanie tym, jakie gry mogą być wykorzystane i jak mogą przekazywać pewne wiadomości.

Zawsze byłem entuzjastą gry. Kiedy byłem dzieckiem, bardzo chciałam pokonać wynik Gran Turismo mojego taty i pozostać w szkole, próbując pokonać tego finalnego szefa. Dla mnie gry były pokonywanie wyzwań i zanurzone w innym świecie pełnym przygód i tajemnicy.

Ten pogląd zmienił się, kiedy byłem nudzonym nastolatkiem w mojej sypialni, wpisując „dziwne gry” w google, dopóki nie natknęłam się na artykuł o „sztucznych grzechach” Jamesa DeRosa. Później spędziłem resztę mojego wieczoru, grając wszystkie niezwykłe gry i zyskałem nowe zrozumienie, jakie gry mogą być wykorzystane. Te nie wyzwały mnie z akcją walki lub wynagrodziły mi propozycję wypoziomowania. Zamiast tego kwestionowali moje postrzeganie większych spraw, nawet wpływając na to, jak żyję moim życiem. (Och, robi się głęboko!)

Ta lista zawiera: Każdego dnia ten sam sen, Coma, siebie, kochany, immorTall, to jedyny poziom, majestat kolorów, mogę utrzymać mój oddech na zawsze, dziś umrę, szary, pass Jason Rohrere w 10 sekund. Wystarczająco długo, aby można było się bawić przez kilka godzin!

Moje osobiste faworyty z tej listy to (Spoilery!):

Codziennie ten sam sen

Jest to boczny wibrator przedstawiający zwykły dzień przeciętnego człowieka: budzący się, pracujący, wracający do domu i spania. Na pierwszy rzut oka nie ma nic szczególnego w tej grze, ale w końcu zmusza gracza do myślenia poza pudełkiem i zbadania jego części, które nie są tak oczywiste. To pomysłowe myślenie sprawia, że człowiek ma alternatywne dni; dni, które nie kończą się tym samym powtarzalnym kręgiem pracy i snu. Ta koncepcja może być łatwo zastosowana do całego naszego życia, tak łatwo można wpaść w powtarzalny styl życia, na który możemy zapomnieć zapoznać się z tym, co naprawdę ma dla nas świat. Lub przynajmniej, że to wiadomość mam z tego.

 

ImmorTall

W tej grze masz doświadczenie życia cudzoziemców po katastrofie lądowania na Ziemi. To przekazuje tyle emocji, nie mówiąc nawet o dialogu. Podobnie jak w kasynie tutaj, sprawi, że będziesz tworzyć strategie, pomyśl kilka kroków naprzód i baw się dobrze. Styl sztuki jest delikatny i „cutesy”, który pomaga podkreślić emocje przenoszone przez krótką gameplay. Od szczęścia, gdy cudzoziemiec zaprzyjaźnia się z ludźmi na wsi, którzy pomagają mu stać się większymi i silniejszymi, do przytłaczającego smutku i frustracji, gdy wojsko strzela do obcych; prowadząc do śmierci, chroniąc przyjaciół przed przebijającymi kulami. Tylko ludzka natura jest przestraszona nieznanym, ale z punktu widzenia nieznanego stawia zupełnie nowe spekulacje na rzeczy, co powoduje, że zawsze myślę dwa razy, zanim podejmę jakiekolwiek decyzje podstępne.

Te gry sprawiły, że zdałem sobie sprawę, że narracja i emocja mogą być przekazane w bardziej interaktywny sposób, niż tylko filmy i opowieści. Nie są konwencjonalne, bardziej eksperymentalne i ciężko pracują, aby budować atmosferę dla fabuły, która sprawia, że gracz myśli, a nie tylko rozbijania guzików, aby zabić tego ostatniego szefa. (Ale kto nie lubi rzucać złych kłótni co jakiś czas?)