Przewodnik dla rodziców nasze gry dla dzieci i gier wideo

Rodzaje gier wideo

Jest osiem głównych kategorii gier wideo:

Akcja

Gry akcji często mają dużą liczbę przemocy ze względu na ich szybką naturę. Jest to kategoria, w której większość gier typu M (starsze) jest nieodpowiadających dzieciom. Niektóre gry są łagodniejsze, ale mogą zawierać sugestywne tematy. Gry akcji mogą zagrażać osobie lub osobie przeciwko zwierzęciu. Niektóre przykłady takich problematycznych gier obejmują Halo, Star Wars Jedi Knight i Enter the Matrix.

 

Przygoda i Role Playing

Gry przygodowe i role są zazwyczaj mniej graficzne niż gry akcji i zazwyczaj mają element surrealizmu i fantazji. Wiele razy te gry są połączone z elementem odgrywającym rolę i pozwalają na inicjowanie dialogu. Podczas gdy mniej intensywne niż gry akcji, często obejmują przemoc. Należy zauważyć, że gry te są zwykle najbardziej wciągające ze względu na narracyjne tematy fantasy. Przykładami tego gatunku są Starfox Adventures, Final Fantasy, Legend of Mana i Billy Hatcher.

Arkada

Gry zręcznościowe mogą być prawie wszystkim od brutalnego Street Fightera po klasyczny Pacman. Ta kategoria obejmuje gry obejmujące całe spektrum ocen. Wiele starych gier zręcznościowych zostało zaktualizowanych i zmieniono na 3-D. Przykładami są Pacman, Soul Caliber 2 i Frogger.

Strategia

Nie przejmuj się, gdy mówimy o strategii, nie mamy na myśli gier takich jak poker na tej stronie. To prawda, poker to gra strategiczna, ale prawdopodobnie nie taka, którą chcesz, aby Twoje dziecko mogło grać. Trzymaj to dla siebie na razie. Strategiczne gry wideo odpowiednie dla dzieci najczęściej dotyczą taktycznego ruchu żołnierzy i żołnierzy. Te gry mogą być oparte na walce lub mogą być tak proste jak szachy. Zawartość wielu z tych gier może być odpowiednia dla dzieci, ale często mają trudności z grą. Walka jest często wolniejsza i pozwala na czas myślenia strategicznego. Oto przykłady Advanced Wars I & II i Chessmaster® 2000.

 

Symulacja

Gry symulacyjne są często symulacjami samolotów. Musisz latać samolotem lub helikopterem. Większość nie ma dla nich nic innego, niż zniszczenie wrogów; rzadko używają nadmiernego języka. Niektóre gry z tej kategorii to: Secret Weapons Over Normandy i SimCity.

Napędowy

Gry jazdy najczęściej są wyścigowe, ale niektóre są również wypadkami lub misjami. Gracze zazwyczaj wybierają samochód i zdobywają coraz lepsze samochody w czasie. Niektóre z tych gier to Project Gotham Racing, ATV Offroad Fury oraz bardzo obraźliwa gra Grand Theft Auto.

Puzzle

Gry logiczne są prawie nigdy nie wyższe niż „E” (dla każdego). Wszyscy myślą i umiejętności logiczne. Wspólna gra logiczna to Tetris. Inne są podobne do tetrisów lub dotyczą dopasowania kolorów. Wiele gier zawiera zagadki, ale nie są to prawdziwe zagadki. Niektóre z gier zawierających układanki wchodzą w grę Action lub Role-Playing.

Jak wybrać gry wideo mądrze

Przemysł gier wideo ma samo regulowany system oceny, który niestety jest mniej wiarygodny dla rodziców starających się chronić swoje dzieci przed obraźliwą treścią. Niedawne sprawozdanie Narodowego Instytutu Mediów i Rodziny nadało obecnemu systemowi ratingowemu ocenę B- pod względem dokładności i stopień D dotyczący egzekucji z małoletnimi.

 

1. Sprawdź ocenę gry.

  • „E” dla każdego (w wieku 6+) gry E zostały zaprojektowane, aby umożliwić młodszym graczom bezpieczne granie, a jednocześnie rozrywki starszych odbiorców. Te gry są równoważne filmom PG.
  • „T” dla nastolatków (w wieku 13+) Gry te mogą lub mogą nie być odpowiednie dla młodszych grup wiekowych. Czynnikiem decydującym jest powód, dla którego gra została oceniona jako T. Wielokrotnie gra została oceniona jako T tylko na pożywienie zwierząt na trawie. Te gry są odpowiednikami filmu PG-13.
  • „M” dla dojrzałych (w wieku 17+) Gry te nie są odpowiednie dla dzieci do zabawy. Jeśli to pozwoli, upewnij się, że są wystarczająco dojrzałe, aby poradzić sobie z przemocą. Nigdy nie pozwalajcie grać, jeśli są jakieś treści seksualne i niepożądane. Jeśli nie są zdolni do gry gwałtownej, całkowicie wyeliminować te gry. Jest to odpowiednik filmu z oceną R.
  • „RP” dla oceny oczekującej Ten typ gry nie został przesłany do oceny oceny oprogramowania rozrywkowego dla oceny lub jest w trakcie jej uzyskiwania. Powinieneś być ostrożny w tych grach, ale nie powinieneś natychmiast mówić. Jeśli rozważasz jedną z tych gier, przetestuj ją lub wypożykuj z Blockbuster® lub innego wypożyczenia.
  • „AO” tylko dla dorosłych (w wieku 18+) Nie wolno dopuścić, aby dzieci bawią się tymi substancjami. Zazwyczaj obejmują nadmierną liczbę przemocy, treści seksualnych i intensywny, jawny język. Wiele razy te gry mogą być oceniane X.
  • „EC” na wczesne dzieciństwo (w wieku 3+) Gry są w porządku dla dzieci w każdym wieku, ale nie będą apelować do dzieci w wieku powyżej 5 lub 6. Wymagają dorosłego, aby pomóc dziecku przeczytać te słowa i używać kontrolek. Te gry są odpowiednikami filmu G.

 

2. Przeczytaj opinie.

Czytając opinie, możesz wiedzieć, jaka jest gra i jaka może być w niej gra. Jeśli czytasz opinie, możesz powiedzieć, czy będzie to odwołać się do Twoich dzieci. Wiele opinii zawiera również opinie ekspertów, którzy ocenia, czy gra jest dobrze przygotowana i odpowiednia dla dzieci w młodszym wieku. Czasem opinie są raczej stronnicze niż oparte na faktach. Powinieneś zawsze spróbować znaleźć przyjaciela, który ma dzieci z grami wideo.

3. Wynajem gier wideo, jeśli jest to możliwe.

Powinieneś zawsze postępować zgodnie z zasadami „try-before-you-buy”. Niezależnie od tego, czy wynajmujesz je z wypożyczalni gier lub zagraj w sklepie, spróbuj przetestować grę, zanim wydasz na nią dobre pieniądze. Niektóre sklepy będą miały przedstawiciela obsługi klienta, który może powiedzieć, czy gra jest odpowiednia dla małych dzieci.

4. Playwatch z dzieckiem.

Nie zawsze może być Twój pierwszy wybór w rozrywce, ale spędzić trochę czasu, przynajmniej oglądając dziecko gra w gry wideo. Jeśli jest obraźliwa treść, zobaczysz ją dla siebie i możesz ją skomentować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *